درباره ما

کشور جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن ذخایر بزرگ نفت و گاز طبیعی در جهان، داراي یکی از بزرگترین منابع هیدروکربوري در جهان است و صادرات و تأمین نیاز داخلی انرژی کشور وابسته به سوخت‌های فسیلی بوده است. با این حال، منابع انرژی تجدیدپذیر فراوانی مانند انرژی خورشیدی، بادی، زیست توده و زمین گرمایی در کشورمان وجود دارد و تصمیم‌گیرندگان، سیاستگذاران و سرمایه‌گذاران بخش انرژی علاقه زیادی به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر نشان داده‌اند. بهبود امنیت انرژی، کاهش وابستگی داخلی به منابع هیدروکربوری، تأمین رشد شتابان تقاضای برق و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از عوامل پیشران توسعه بازار کسب و کارهای مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر در سال‌های اخیر بوده است. از سویی دیگر، بدلیل تلفات بالای انرژی ایران جزء ده کشور اول انتشار دهنده گازهای گلخانه‌ای در جهان است و اقتصاد ایران دارای بالاترین شدت انرژی در بین همه کشورهای تولیدکننده نفت و گاز می‌باشد. بنابراین پتانسیل‌های گسترده‌ای برای افزایش بهره‌وری انرژی در صنایع مختلف انرژی‌بر در کشور وجود دارد که بدلیل مزایای اقتصادی ناشی از آن در دستور کار بسیاری از سیاستگذاران و فعالان بخش انرژی قرار گرفته است.

گذار انرژی و توسعه طرح های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی نه تنها هدفی واقع گرایانانه و مطلوب است، بلکه برای شرکت‌های فعال در بخش انرژی ایران نیز یک چشم‌انداز محتمل محسوب می‌شود. در کنار شتاب جهانی به سوی توسعه تجدیدپذیرها، گستره جغرافیایی وسیعی از ظرفیت‌های منابع تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی در داخل کشور و بازارهای منطقه‌ای اطراف وجود داشته و همچنین در حال حاضر کانال‌های ارتباطی بهتری برای دستیابی به فناوری مورد نیاز تجدیدپذیرها و کمک های مالی پروژه‌ها وجود دارد.

شرکت فراب با اتکا به پتانسیل بالای بازار انرژی‌های تجدیدپذیر، از جمله خورشیدی، بادی، زیست توده، زمین گرمایی و غیره، و همچنین دانش و نیروی انسانی جوان و متخصص در حوزه‌ی مدیریت انرژی و پیشینه اجرای مجموعه‌اي متنوع از طرح‌های انرژی خورشیدی، بادی، و هوشمندسازی شبکه‌های انرژی سیاست‌های جدید و اقدامات موثری برای ایجاد تغییرات مثبت در توسعه طرح‌های انرژی تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برنامه‌ریزی کرده است. به اين منظور شركت سهامي خاص مولد برق بادي تاكستان فراب در سال 1390 با مشاركت سه شركت فراب (سهامي عام) و شركت شركت مولد برق يزد (سهامي خاص) و شركت مولد برق اسلام آباد (سهامي خاص)، با هدف بكارگيري از توان بالقوه مهندسي ، عملياتي و مديريتي شركتهاي مذكور و نيز توسعه طرح هاي تجديد پذير در كشور تاسيس شد. به موجب صورتجلسه مجمع عمومي فوق العاده شركت در مورخ 19/08/1399 نام شركت به “مديريت انرژي و توسعه طرح‌هاي تجديدپذير فراب” تغيير يافت.

از اين‌رو، شرکت «مدیریت انرژی و توسعه طرح‌های تجدیدپذیر فراب» با هدف ایجاد سازوکار اجرایی کارآمد، کاهش هزینه‌های اجرای طرح‌ها، جذب سرمایه‌گذاران بالقوه، و افزایش ارتباط با نهادهای ذینفع طرح‌های بهینه‌سازی و بهره‌وری انرژی به‌عنوان یکی از شرکتهای تخصصی زیرمجموعه شرکت‌های گروه فراب تأسیس شده است. با تكيه بر نيروي انساني خلاق و كارآمد، مديريت علمي پروژه، توان تأمين مالي و نيز شهرت و تجربه به دست آمده توسط موسسين آن، اين شركت واجد اعتبار شاياني در حوزه انرژي هاي تجديد پذير و پاك، شبكه و پست هاي برق و مديريت پسماند و توسعه زيست محيطي در چهارچوب زنجيره ارزش انرژي هاي نو در كشور برخوردار مي‌باشد.

حوزه اصلي فعاليت اين شركت

  1. مديريت انرژي (بهينه‌سازي، توسعه‌پايدار)
  2. توسعه طرح‌هاي تجديدپذير (خورشيدي، بادي، هيدروژن، بازيافت)
  3. مديريت پروژه و مشاوره‌ (مشاوره فني، تامين مالي، مهندسي و تامين و ساخت)

کلمه مورده نظرتان را جستو جو کنید